Spací pytle Prima

Proč jsou spacáky od Primy diametrálně rozdílné v tvaru, hmotnosti, velikosti a nakonec i v ceně? Je důležité si říci, že není Prima jako Prima. Výrobce používá dvě řady spacích pytlů s rozdílnou kvalitou.

Prima vyrábí spacáky ve dvou řadách:

1. Řada Classic

PRIMA OUTDOOR, s.r.o. byla donedávna největším výrobcem spacáků v Evropě. To už není pravda, asijská konkurence dnes ovládá veškerý trh také v Evropě. Přesto nadále, a možná tím více platí, že s výrobou spacích pytlů mají mnohaletou zkušenost. Od roku 1989 ušili stovky tisíc spacáků. Specializují se na výrobu z nejnovějších světově špičkových materiálů bez jakýchkoli kompromisů. Tvar, rozměry a každý detail spacáku jsou dovedeny k dokonalosti. V dnešní době je téměř veškerá světová textilní produkce vyrobena v Asii. S tím jsou často spojené problémy s kvalitou. Proto jsou spací pytle řady CLASSIC vyrobeny v České republice. Díky mimořádné kvalitě a doživotnímu servisu jsou u náročných uživatelů dobře známé a oblíbené.

Použité duté vlákno Climashield XP Je nástupce legendárního Polarguardu 3D a Delta. Je to absolutní světová špička v izolaci. Nejpevnější, nejodolnější, vysoce trvanlivý, pružný, v porovnání s jakýmkoli konkurentem zachovává nejdéle "loft" a to i při opakovaném používání, stlačování, praní a sušení. Jeho extrémně robustní trojrozměrná 3D struktura, stejná jako u peří, je tvořena tepelně pojenými překříženými nekonečnými dutými mikrovlákny s trojúhelníkovou dutinou. Izolačními vlastnostmi se nejvíce ze všech syntetických izolací přibližuje peří, se kterými je výkonem plně srovnatelný a navíc slučuje všechny výhody dosud vyvinutých vláken a mikrovláken. Jeho životnost, nízká hmotnost a tepelná izolace jsou nedostižné a dokonce ještě vyšší než u předchůdce, legendárního Polarguardu 3D a Delta. Nekonečné vlákno je obzvlášť stabilní a používáním prakticky neroztrhnutelné. Na rozdíl od konkurence se nestřepává, vlákna se neoddělují, necuchají a netvoří chomáčky. Nevznikají ztenčení izolačního materiálu nebo místa bez výplně ani po létech používání. Kdo svůj spacák používá často a v náročných podmínkách, měl by dát přednost téměř nezničitelnému bezkonkurenčnímu Climashieldu XP.

Péřové spacáky

Například PRIMA Polar je péřový spací pytel nejvyšší  kvality. Splňuje veškeré požadavky každého náročného uživatele.  Výplní tohoto spacího pytle je kvalitní české husí peří ve skladbě 90% prachového a 10% jemných peříček o plnivosti 600 cuin. České peří je při stejné skladbě kvalitnější, má vyšší loft a životnost, než peří čínské, které najdete v naprosté většině péřových spacáků na našem trhu. Husí peří na rozdíl od kachního peří nezapáchá, má lepší loft, tj. vyšší objem na jednotku hmotnosti a proto lépe izoluje. Husí peří má cca 3 x delší životnost než kachní peří. Ve většině levnějších spacáků na českém trhu je právě kachní peří. Tento spacák disponuje nejlepšími technologickými prvky jako dvoucestný samosvorný YKK zip, konstrukce komor ve tvaru „V“, mumiový tvar spacího pytle atd. Je dodáván ve velkém skladovacím obalu, součástí dodávky je také kompresní obal, ve kterém si po dobu transportu spacák stáhnete do úhledného balíčku. 

2. Řada Basic


Spacáky PRIMA BASIC jsou vhodné nejen k turistice a táboření od jara do podzimu, ale také pro rybáře, chataře, chalupáře aj. Mají celkový tvar, rozměry i všechny detaily jednotlivých typů promyšleny tak, aby co nejlépe vyhovovaly předpokládanému způsobu použití. Vnější i vnitřní tkanina mají kontrolovanou prodyšnost, která umožňuje spacáku „dýchat" a přitom nevytlačovat vyhřátý vzduch zevnitř spacáku. Zipy jsou obousměrné, všechny modely umožňují sepnutí dvou stejných spacích pytlů dohromady. Použité izolační materiály PrimaTherm DUVET, PrimaTherm MICROHollow Fiber, Thermoguard Basic a Thermogurd Plus vás spolehlivě zahřejí v každé situaci. Výborně izolují i při vysoké vzdušné vlhkosti, jsou nenasákavé a proto při namočení rychle schnou. Jsou nealergické. Snadno se udržují. Lze je prát v běžné pračce.

Spacáky jsou vyráběny v léty prověřených továrnách v Číně. Sortiment PRIMA BASIC je kvalitou a užitnými vlastnostmi minimálně srovnatelný s konkurenčními značkami. Přesto jsou prakticky vždy za lepší ceny.

Závěr

Jak vidíte rozdílů je mnoho a od nich se odvíjí i cena za spacák. V tomto případě bohužel platí upravené pořekadlo: "Za více peněz, více muziky." Pokud jste aktivní uživatel spacích pytlů, doporučujeme investovat do spacáku řady Classic, který Vám vydrží v závislosti na četnosti využívání minimálně 10-20let! Na druhou stranu, pokud strávené dny ve spacáku můžete spočítat na prstech jedné ruky, tak s řadou Basic chybu neuděláte. Za ty peníze velmi rozumná volba.