Spacák - spací pytel Prima

Prima logo

PRIMA OUTDOOR, s.r.o. byla donedávna největším výrobcem spacáků v Evropě.

To už není pravda, asijská konkurence dnes ovládá veškerý trh také v Evropě. Přesto nadále, a možná tím více platí, že s výrobou spacích pytlů má mnohaletou zkušenost. Od roku 1989 ušili stovky tisíc spacáků. Specializují se na výrobu z nejnovějších světově špičkových materiálů bez jakýchkoli kompromisů. Tvar, rozměry a každý detail spacáku jsou dovedeny k dokonalosti. Nesnaží se dosáhnout nejnižší cenu, ale nejvyšší kvalitu za velmi dobrou cenu. V dnešní době je téměř veškerá světová textilní produkce vyrobena v Asii. S tím jsou často spojedné problémy s kvalitou. Proto jsou spací pytle řady CLASSIC vyrobeny v České republice. Díky mimořádné kvalitě a doživotnímu servisu jsou u náročných uživatelů dobře známé a oblíbené. Úspěšně je, většinou pod značkou zákazníka, také šijeme pro zákazníky do celého světa.

Spacák - spací pytel Prima Bivak

Aby uspokojili co nejširší spektrum zákazníků, rozšířili před cca 10 roky sortiment a začali nabízet levnější řadu, ve které jsou spacáky, stany, batohy, pláštěnky, ponča a funkční prádlo. V začátku byly prodávali pod značkou SPORT WORLD, aby neublížili značce PRIMA, která se mezitím stala synonymem pro kvalitní české spacáky pro každého, co má s outdoorem cokoli společného. Nyní je však už pár let směle vyrábí a nabízí pod značkou PRIMA BASIC. Za tyto ceny však není možné vyrábět v České republice. Vyrábíme je v léty prověřených továrnách v Číně. Sortiment PRIMA BASIC je kvalitou a užitnými vlastnostmi minimálně srovnatelný s konkurenčními značkami. Kvalitou, spolehlivostí a vlastnostmi je často předčí. Přesto prakticky vždy však máme lepší ceny.

Spacáky PRIMA BASIC jsou vhodné nejen k turistice a táboření od jara do podzimu, ale také pro rybáře, chataře, chalupáře aj. Mají celkový tvar, rozměry i všechny detaily jednotlivých typů promyšleny tak, aby co nejlépe vyhovovaly předpokládanému způsobu použití. Vnější i vnitřní tkanina mají kontrolovanou prodyšnost, která umožňuje spacáku „dýchat" a přitom nevytlačovat vyhřátý vzduch zevnitř spacáku. Zipy jsou obousměrné, všechny modely umožňují sepnutí dvou stejných spacích pytlů dohromady. Použité izolační materiály PrimaTherm DUVET, PrimaTherm MICROHollow Fiber, Thermoguard Basic a Thermogurd Plus vás spolehlivě zahřejí v každé situaci. Výborně izolují i při vysoké vzdušné vlhkosti, jsou nenasákavé a proto při namočení rychle schnou. Jsou nealergické. Snadno se udržují. Lze je prát v běžné pračce.

Spacák - spací pytel Prima Comfort

Stany PRIMA BASIC plně uspokojí nároky všech, kteří rádi tráví volný čas v přírodě. Bez problémů odolají i mrazům, protože mají podlážky ze 100 % polyesteru s hodnotou 7 000 mm vodního sloupce. Dvouplášťové konstrukce stanů zajistí pohodlný pobyt v suchu i při déletrvajícím nepříznivém počasí. Nepromokavé vnější stany, tzv. tropika, jsou ze 100 % polyesteru. Jsou opatřeny kvalitním zátěrem ze 100 % polyuretanu s hodnotou odolnosti proti dešti 5 000 mm vodního sloupce. Dobře odolávají rovněž UV záření. Nepropustnost švů je dokonale zabezpečena jejich přelepením páskou a speciálním řešením všívání kotvicích prvků. Účinnou ventilaci zajišťují větrací okénka s možností zajištění v otevřené nebo uzavřené po Vnitřní stanyjsou ušity z velmi lehké a prodyšné tkaniny ze 100 % polyesteru. Nosné konstrukce jsou ze skutečně odolných sklolaminátových prutů, pevnějších DWR durawrapových prutů nebo ještě pevnějších a extrémně lehkých prutů z ušlechtilé duralové slitiny 7001-T6. Všechny pruty jsou vyrobeny moderními technologiemi, které zaručují výjimečně vysokou pevnost a pružnost. Jejich průměr a délky modulů jsou zvoleny podle typu a velikosti stanu. Udávané hmotnosti stanů zahrnují veškeré příslušenství nutné pro stavbu stanu v příznivých povětrnostních a terénních podmínkách.