Spacák, spací pytel, Ferrino

Příběh italské značky Ferrino začíná v Turíně v roce 1870

Tam si Cesare Ferrino podal patent na nepromokavé textilie, začal vyrábět stany a nepromokavé obaly, které se během několika let staly populární po celé Itálii.

Rok 1890 byl počátek dlouholeté spolupráce s firmou FIAT, které Ferrino dodalo první voděodolné plachty na auta. Další kapitolu napsaly armádní zakázky na speciální stany do polních nemocnic.

Začátkem nového století, kdy vysoké hory začaly lákat první horolezce, přišly pro Ferrino další výzvy ve vývoji odolných a nepromokavých materiálú. V průběhu 30. a 40. let se tak stany Ferrino staly útočištěm pionýrů velehor.

Velký boom zaznamenalo Ferrino s příchodem nového životního stylu „na cestě“ v 60. letech, kdy se stany staly symbolem nezávislosti mladých lidí.

Spolupráce se světoznámým horolezcem Reinholdem Messnerem přinesla první kopulovitou konstrukci stanu a mnoho impulzů v evoluci outdoorového vybavení. Nasměrovala tak Ferrino na cestu prestižního výrobce vybavení do hor.

Během let se výrobky Ferrino staly součástí nehynoucí touhy člověka překonat nemožné a objevit neobjevené.

Dnes Ferrino nabízí kompletní sortiment vybavení do přírody od oblečení, přes batohy, spacáky až po všemožné doplňky pro horolezce, trekaře, vodáky a všechny ty, kteří jsou rádi venku.

U nás najdete hlavně spacáky a karimatky. 


 

Ferrino podporujeme neobyčejné projekty lidí, kteří se vydali svou vlastní cestou:

Sedmou na Mistrovství světa ve fourcrossu 'šílenou' bikerku a sjezdařku Terezu Votavovou.

Lezeckého cestotvůrce, reprezentanta a celkově druhého v hodnocení českého poháru lezení na obtížnost Michala Rožka.

Trabantisty, Česko - Slovensko - Polskou grupu lidí, kteří se po úspěšné expedici na africkém kontinentu vydala napříč Jižní Amerikou se dvěma Trabanty, Maluchem a Jawou California s expedicí Transtrabat 2012.

Karla Bartáka, jež se pravidelně vydává putovat liduprázdným indickým Himalájem, aby tam otestoval novou kolekci Ferrino.

Petru Šoubovou a její skialpovou výpravu na nejvyšší horu Íránu 5671 metrů vysokou sopku Damavánd.