Představujeme značku Prima

Proč jsou spacáky od Primy diametrálně rozdílné v tvaru, hmotnosti, velikosti a nakonec i v ceně? Je důležité si říci, že není Prima jako Prima. Výrobce používá dvě řady spacích pytlů s rozdílnou kvalitou.

Prima vyrábí spacáky ve dvou řadách:

Řada Classic

PRIMA OUTDOOR, s.r.o. byla donedávna největším výrobcem spacáků v Evropě. To už není pravda, asijská konkurence dnes ovládá veškerý trh také v Evropě. Přesto nadále, a možná tím více platí, že s výrobou spacích pytlů mají mnohaletou zkušenost. Od roku 1989 ušili stovky tisíc spacáků. Specializují se na výrobu z nejnovějších světově špičkových materiálů bez jakýchkoli kompromisů. Tvar, rozměry a každý detail spacáku jsou dovedeny k dokonalosti. V dnešní době je téměř veškerá světová textilní produkce vyrobena v Asii. S tím jsou často spojené problémy s kvalitou. Proto jsou spací pytle řady CLASSIC vyrobeny v České republice. Díky mimořádné kvalitě a doživotnímu servisu jsou u náročných uživatelů dobře známé a oblíbené.

Použité duté vlákno Climashield XP Je nástupce legendárního Polarguardu 3D a Delta. Je to absolutní světová špička v izolaci. Nejpevnější, nejodolnější, vysoce trvanlivý, pružný, v porovnání s jakýmkoli konkurentem zachovává nejdéle "loft" a to i při opakovaném používání, stlačování, praní a sušení. Jeho extrémně robustní trojrozměrná 3D struktura, stejná jako u peří, je tvořena tepelně pojenými překříženými nekonečnými dutými mikrovlákny s trojúhelníkovou dutinou. Izolačními vlastnostmi se nejvíce ze všech syntetických izolací přibližuje peří, se kterými je výkonem plně srovnatelný a navíc slučuje všechny výhody dosud vyvinutých vláken a mikrovláken. Jeho životnost, nízká hmotnost a tepelná izolace jsou nedostižné a dokonce ještě vyšší než u předchůzce, legendárního Polarguardu 3D a Delta. Nekonečné vlákno je obzvlášť stabilní a používáním prakticky neroztrhnutelné. Na rozdíl od konkurence se nestřepává, vlákna se neoddělují, necuchají a netvoří chomáčky. Nevznikají ztenčení izolačního materiálu nebo místa bez výplně ani po létech používání. Kdo svůj spacák používá často a v náročných podmínkách, měl by dát přednost téměř nezničitelnému bezkonkurenčnímu Climashieldu XP.

Řada Basic

 

Spacáky PRIMA BASIC jsou vhodné nejen k turistice a táboření od jara do podzimu, ale také pro rybáře, chataře, chalupáře aj. Mají celkový tvar, rozměry i všechny detaily jednotlivých typů promyšleny tak, aby co nejlépe vyhovovaly předpokládanému způsobu použití. Vnější i vnitřní tkanina mají kontrolovanou prodyšnost, která umožňuje spacáku „dýchat" a přitom nevytlačovat vyhřátý vzduch zevnitř spacáku. Zipy jsou obousměrné, všechny modely umožňují sepnutí dvou stejných spacích pytlů dohromady. Použité izolační materiály PrimaTherm DUVET, PrimaTherm MICROHollow Fiber, Thermoguard Basic a Thermogurd Plus vás spolehlivě zahřejí v každé situaci. Výborně izolují i při vysoké vzdušné vlhkosti, jsou nenasákavé a proto při namočení rychle schnou. Jsou nealergické. Snadno se udržují. Lze je prát v běžné pračce.

Spacáky jsou vyráběny v léty prověřených továrnách v Číně. Sortiment PRIMA BASIC je kvalitou a užitnými vlastnostmi minimálně srovnatelný s konkurenčními značkami. Přesto jsou prakticky vždy za lepší ceny.

Závěr

Jak vidíte rozdílů je mnoho a od nich se odvíjí i cena za spacák. V tomto případě bohužel platí upravené pořekadlo: "Za více peněz, více muziky." Pokud jste aktivní uživatel spacích pytlů, doporučujeme investovat do spacáku řady Classic, který Vám vydrží v závislosti na četnosti využívání minimálně 10-20let! Na druhou stranu, pokud strávené dny ve spacáku můžete spočítat na prstech jedné ruky, tak s řadou Basic chybu neuděláte. Za ty peníze velmi rozumná volba.